Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Organizácie, ktoré pomáhajú vojnovým odídencom z Ukrajiny, sa na radnici pripravili na ďalšie výzvy
V zasadacej miestnosti mestského zastupiteľstva na trnavskej radnici sa v rámci komunitného plánovania sociálnych služieb mesta Trnavy stretli zástupcovia organizácií pomáhajúcich odídencom z Ukrajiny, ktorých z domovov vyhnala ruská invázia a prebiehajúca vojna.
Stretnutie iniciovali organizácie, ktoré aktívne participujú na komunitnom plánovaní sociálnych služieb mesta Trnavy, no zúčastnili sa a naďalej sa podobných stretnutí budú zúčastňovať aj organizácie, ktoré nie sú nevyhnutne súčasťou komunitného plánovania.
Kríza na Ukrajine vyvolala v slovenskej spoločnosti reakciu v nebývalom rozsahu a intenzite. Zareagovali nielen organizácie priamo pomáhajúce cudzincom či utečencom, ale na území Trnavy aj etablovaní poskytovatelia sociálnych služieb a inej sociálnej pomoci. Títo všetci začali pomáhať Ukrajinkám a Ukrajincom v núdzi už od ich príchodu na Slovensko.
„V Trnavskom okrese od začiatku vojny evidujeme zaregistrovaných 2379 odídencov. Pri registrácii sa každá osoba preverí informačným systémom, zaeviduje sa, odfotí a zoberú sa jej odtlačky prstov. Vďaka tomu vieme o akú osobu ide, čím eliminujeme potenciálne bezpečnostné riziko. Čo sa toho týka, s odídencami z Ukrajiny sme doteraz nemali žiadne problémy,“ na stretnutí informoval Daniel Ondrejovič z cudzineckej polície. „Čo sa týka počtu odídencov registrovaných na bývanie, v Trnave ich máme aktuálne 508,“ doplnila údaje vedúca odboru sociálneho na MsÚ v Trnave Ingrid Huňavá, ktorá stretnutie moderovala.
Zástupcovia mesta a organizácií si na stretnutí vzájomne odprezentovali doposiaľ poskytovanú pomoc, informovali sa o aktuálnych možnostiach a predostreli výzvy, ktorým budeme ako komunita v našom meste v budúcnosti čeliť. Významným prínosom pre zúčastnených bola možnosť sieťovania pomáhajúcich organizácií. „Zmysel stretnutia spočíval najmä v reakcii organizácií, ktoré sa na komunitnom plánovaní podieľajú. Zároveň sme vďační, že sa zapojili do diskusie aj organizácie, ktoré priamo pomáhajú cudzincom a utečencom,“ upresnila Zuzana Královičová z odboru strategického plánovania a projektového manažmentu na MsÚ v Trnave. „Niektoré organizácie pomáhali od začiatku, niektoré z nich teraz majú dočasnú prestávku a ďalšie kontinuálne pokračujú, iné sa zas do pomoci začlenili až počas roka od vypuknutia vojny,“ dodala. Nasledujúce stretnutie v podobnom duchu zorganizuje Mesto Trnava v apríli alebo máji tohto roka, termín bude závisieť na ďalších operatívnych potrebách organizácií a odídencov.