Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Trnavská župa bezplatnú službu domáceho tiesňového volania poskytuje už aj v maďarskom jazyku
V roku 2020 Trnavský samosprávny kraj ako prvý spomedzi všetkých samosprávnych krajov spustil bezplatnú službu domáceho tiesňového volania určenú pre samostatne žijúcich obyvateľov na území kraja “SOS gombík”.
V spolupráci s Krajskou inovačnou rozvojovou agentúrou a Asociáciou samaritánov Slovenskej republiky ASSR sa poskytovanie služby aktuálne rozšírilo, bude poskytovaná aj v maďarskom jazyku. Klienti, ktorí požiadajú o službu v maďarčine, budú môcť po stlačení gombíka v núdzovej situácii komunikovať s dispečingom prostredníctvom tlmočníka.
Po vyvolaní tiesňového volania prostredníctvom SOS gombíka sa užívateľ dovolá zdravotne vyškolenému personálu dispečingu, ktorý následne situáciu vyhodnotí a a skoordinuje ďalší postup.
Aktuálne túto bezplatnú službu využíva už 361 ľudí v -tich mestách a obciach po celom kraji.
Doteraz klienti v núdzovej situácii uskutočnili na dispečing až 3.643 volaní, pričom až 88-krát im bola zabezpečená záchranná zdravotná služba.
O službe SOS gombík si viac prečítajte tu. V prípade záujmu o ďalšie informácie kontaktujte koordinátorku projektu prostredníctvom e-mailu vadovicova.lucia@kira.sk.
Ilustračné video o tom, ako bezplatná služba funguje, je k dispozícii na https://youtu.be/zoa1MY7ZnZk.