Na poskytovanie tých najlepších skúseností používame technológie, ako sú súbory cookie na ukladanie a/alebo prístup k informáciám o zariadení. Súhlas s týmito technológiami nám umožní spracovávať údaje, ako je správanie pri prehliadaní alebo jedinečné ID na tejto stránke. Nesúhlas alebo odvolanie súhlasu môže nepriaznivo ovplyvniť určité vlastnosti a funkcie.
Technické uloženie alebo prístup sú nevyhnutne potrebné na legitímny účel umožnenia použitia konkrétnej služby, ktorú si účastník alebo používateľ výslovne vyžiadal, alebo na jediný účel vykonania prenosu komunikácie cez elektronickú komunikačnú sieť.
Technické uloženie alebo prístup je potrebný na legitímny účel ukladania preferencií, ktoré si účastník alebo používateľ nepožaduje.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na štatistické účely.
Technické úložisko alebo prístup, ktorý sa používa výlučne na anonymné štatistické účely. Bez predvolania, dobrovoľného plnenia zo strany vášho poskytovateľa internetových služieb alebo dodatočných záznamov od tretej strany, informácie uložené alebo získané len na tento účel sa zvyčajne nedajú použiť na vašu identifikáciu.
Technické úložisko alebo prístup sú potrebné na vytvorenie používateľských profilov na odosielanie reklamy alebo sledovanie používateľa na webovej stránke alebo na viacerých webových stránkach na podobné marketingové účely.
Na radnici rokovali zástupcovia organizácií pomáhajúcich cudzincom v meste
Trnavské mestské podporné centrum pre cudzincov ConnecTT dňa 29. apríla 2024 zorganizovalo v priestoroch mestskej radnice diskusné stretnutie zástupcov organizácií, ktoré sú v Trnave nápomocné cudzincom, migrantom či utečencom. Popri zástupcoch mesta a Trnavského samosprávneho kraja pozvanie na stretnutie prijali zástupcovia organizácií Občianske združenie IPčko, sociálny podnik Baterkáreň, Integračné centrum Trnavskej arcidiecéznej charity, Národný inštitút vzdelávania a mládeže, Centrum pomoci pre rodinu a UNHCR Slovensko. Stretnutie bolo zamerané na pomoc cudzincom akejkoľvek národnosti, prevažne sa však diskutovalo o problémoch utečencov z Ukrajiny.
V úvode stretnutia zástupca UNHCR Slovensko Marek Šimon konštatoval, že práve samosprávy zohrávajú v pomoci utečencom na Slovensku kľúčovú úlohu. Diskutujúci sa zhodli, že pomoc utečencom z Ukrajiny na národnej úrovni ani po dvoch rokoch od vypuknutia vojnového konfliktu nie je systematická. Okrem materiálnej pomoci a pomoci s ubytovaním je potrebné utečencom pomáhať zabezpečovať pomoc v oblasti duševného zdravia, vzdelávania a zdravotnej starostlivosti. Prítomní sa zhodli tiež na potrebe posilniť zvyšovanie povedomia o cudzincoch žijúcich v trnavskej komunite, o ich príbehoch, problémoch aj príkladoch dobrej praxe.
Viac sa o stretnutí môžete dozvedieť zo záznamu z pracovného stretnutia tu.
Ilustračné foto: Freepik